جدیدترین مطالب

تصاویری از محمود کریمی در جبهه

از جمله گروه سرودهایی که به جبهه اومدند این گروه سرود بود که تک خونش در حال حاضر مداح معروف تهرونه. اونها برای ولادت امام زمان(ع) در تابستان سال ۶۵ در اردوگاه دز و در جمع رزمندگان لشکر ده سیدالشهداء(ع) برنامه اجرا کردند.karimi

در سال‌هایی که دشمن بعثی به خاک میهن اسلامی تجاوز کرد، هر ایرانی در جای جای این کشور پهناور برای دفاع در مقابل متجاوز عازم مناطق جنوب و غرب شد. زن و مرد، ‌پیر و جوان، خرد وکلان و در هر صنفی که می‌شد وارد این عرصه مردانگی شد.

یکی از کارهای خوبی که آن روزها صورت می‌گرفت امور فرهنگی بود که برای رزمندگان در نظر گرفته می‌شد که اجرای سرود توسط نوجوانان از اصلی ترین رکن این کارها بوده است. این مطلب در وبلاگ مداحان شهید استان تهران به انتشار رسیده است:

 

در دفاع مقدس هر کس هر جوری بلد بود خودش رو خرج می‌کرد و زیاد کسی دنبال کلاس و پز نبود. گروهای فرهنگی زیادی برای رونق فضای معنوی جبهه خودشون رو می‌رسوندند. گروهای سرود، گروهای نمایش و حتی نقال‌ها هم بساطشون رو به جبهه می‌آوردند.

 

karimi1

حاج محمود کریمی در حال تلاوت قرآن-اردوگاه دز-تابستان سال۶۵

از جمله گروه سرودهایی که به جبهه اومدند این گروه سرود بود که تک خونش در حال حاضر مداح معروف تهرونه. اونها برای ولادت امام زمان (ع) در تابستان سال ۶۵ در اردوگاه دز و در جمع رزمندگان لشگرده سیدالشهداء(ع) برنامه اجرا کردند و اینگونه خودشون رو معرفی کردند که: گروه سرود قاسم ابن الحسن تقدیم می‌کند. و در متن سرودشان در وصف بسیجیان بود که در هم همه سرود تک خون سرود این رباعی رو میخوند:

ما را که به خدمتت رسیدن سخت است

دیدن همه را تو را ندیدن سخت است

ما نوکر و ارباب تویی مهدی جان

نوکر رخ ارباب نبیند سخت است.

 

karimi2

این تک خون هم برادر شهید و هم فرزند شهیده. اون تک خون حاج محمود کریمی که اون موقع ۱۸ بهار از عمرش گذشته بود. تعداد زیادی از اعضای این گروه سرود به شهادت رسیدند.

 

karimi3

حاج محمود کریمی (نفر سوم از راست) در میان دیگر دوستان رزمنده‌اش

یک نظر

  1. تشکر آقای امیرخانی خیلی جالب بود

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شد